Wszyscy lubimy ułatwiać sobie pracę, szczególnie kiedy mamy do uszycia stertę przygotowanych już wykrojów, czas goni, a pogoda za oknem zachęca bardziej do ułożenia się na leżaczku zamiast przejmowania się maszyną. Spróbujmy jednak wygrać z prokrastynacją z pomocą kilku sprytnych gadżetów, które nie zrujnują naszej kieszeni, ale przyspieszą naszą pracę.

Nóż krążkowy i mata samogojąca

Idealny do stosowania kiedy potrzebujemy wyciąć kilka warstw na raz lub kroimy grubsze tkaniny. Krawcowe polecają go sobie wzajemnie do krojenia skosów. Do używania noża krążkowego będziemy potrzebowali maty samogojącej, która zabezpieczy nasz stół przez głębokimi zarysowaniami. Zapewni komfort docinania każdego materiału, dlatego warto od razu kupić duży model, który znacząco ułatwi nam pracę przy wycinaniu wykrojów.

Metalowe nożyczki nierdzewne

Niezastąpione w jakiejkolwiek pracy. Nie żałujmy pieniędzy na porządne, metalowe nożyce, które pozwolą nam na szybkie docinanie materiału, nie stępią się i nie zardzewieją. Regularnie ostrzmy je i chowajmy przed dziećmi by nie uległy zniszczeniu. Dobre nożyce to podstawa w pracy krawcowej, bez nich szycie staje się uciążliwe – w końcu nikt nie lubi się długo męczyć z docinaniem tkanin.

Niezastąpiony obcinak do nitek

Żadna krawcowa nie wyobraża sobie pracy bez niego. Poradzi sobie tam, gdzie duże nożyczki będą nieporęczne. Okazjonalnie stosowany do docinania małych kawałków materiałów, na przykład na niewielkie aplikacje.

Szpilki ze szklaną główką

Kolejny, często niedoceniany gadżet, który jest zastępowany zwykłymi szpilkami. Wybierajmy te ze szklaną główką, ponieważ można bez problemu po nich prasować bez obaw o zniszczenie. Jeżeli uda nam się znaleźć model szklany z płaskimi główkami, nie wahajmy się nad zakupem – szycie z nimi jest dużo wygodniejsze niż przy szpilkach z okrągłymi końcami.

Kreda lub mydło do pisania po materiale

Kwestią gustu pozostaje z czym będzie nam się łatwiej pracować. Najczęściej krawcowe polecają sobie znikającą kredę do tkanin, a najrzadziej wybierają pisaki do tkanin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *