Bawełna bawełnie nierówna, przekonał się o tym każdy, kto miał do czynienia z jej różnymi odmianami. Warto wiedzieć jak zastosować materiały bawełniane odpowiednio do wykonywanego przez nas projektu, by szyte ubranie okazało się wygodne do noszenia i długo nam służyło.

Materiały bawełniane – krótkie przedstawienie

Tkaniny bawełniane online występują w wielu rodzajach i kolorach. Co do zasady, wyróżnia się pięć rodzajów tkanin bawełnianych. Pierwszy to kreton, który wykorzystuje się przede wszystkim w produkcji bluzek, t-shirtów, ewentualnie pościeli. Druga, satyna, to typowa tkanina pościelowa. Trzecią tkaninę, woal, krawcowe przerabiają na firanki, rzadziej na ubrania. Pozostaje jeszcze gabardyna, dobra na płaszcze i marynarki, oraz płótno, bardzo podobne do lnu, wykorzystywane na lekkie kreacje. Zobacz więcej na twojastronainternetowa

Ciepła flanela bawełniana

Kojarzy nam się najczęściej z męskimi koszulami w kratę, jednak flanela ma swoje zalety. Jest bardzo ciepła, nadaje się przez to na zimowe piżamy, ciepłą bieliznę, a nawet sukienki. Flanela bawełniana jest mało podatna na uszkodzenia, dlatego warto wprowadzić ją do swojej garderoby.

Kolorowe tkaniny bawełniane mają też wady

Wciąż jednak posiadają ich dużo mniej niż zalet. Przede wszystkim, bawełna bardzo się gniecie, nie nadaje się przez to na szlachetniejsze ubrania wizytowe. Stosunkowo długo wysycha, a nadmierna wilgoć ma niekorzystny wpływ na tkaninę.

Te wady nikną jednak przy zaletach bawełny. Cechuje ją higroskopijność, odporność na rozciąganie i łatwość farbowania – z powodzeniem możemy nadać jej dowolną, wybraną przez nas barwę, dlatego przeszukując tkaniny bawełniane online znajdziemy wzorzyste kolorowe tkaniny we wszystkich odcieniach jakie przyjdą nam do głowy. Bawełna jest materiałem przyjaznym osobom uczulonym, warto więc po nią sięgać.

Jak kupować bawełnę?

Najlepiej, po naszkicowaniu projektu, wybrać się na poszukiwania do sklepu internetowego w celu znalezienia odpowiadającego nam materiału, który sprzedawany jest na metry. Unikajmy hurtowni, które wymagają od nas kupienia całego wałka – jeżeli nie planujemy produkcji kilku sztuk takiego samego ubrania, to na pewno skończy się to dla nas przepłaceniem za materiał.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *