Internet, jak Gdańsk długi i szeroki, zalewa nas kolejnymi propozycjami warsztatów, na których możemy nauczyć się rękodzieła. Każdy sklep internetowy dla rękodzielników proponuje warsztaty garncarskie, szycie własnej torby czy szkolenie z tkania. Wszystko jest wynikiem panującego ostatnio trendu na rękodzielnictwo. Jak samemu odnaleźć się w tej modzie, nauczyć się czegoś nowego, a przy okazji dobrze się bawić? Proponujemy kilka szybkich i prostych sposobów, które wciągną nas w świat rękodzieła i sprawią, że pasmanteria stanie się naszym nowym przyjacielem.

Kilka cech rękodzielnika – zanim zaczniesz

Pamiętaj, że robótki ręczne wymagają dużo cierpliwości. Jeżeli jesteś osobą niecierpliwą, lubiącą widzieć szybko efekty swoich prac, wybierz na początek łatwe prace, które można wykonać w jeden wieczór. W innym wypadku możesz się zniechęcić zanim jeszcze na dobre zaczniesz bawić się rękodzielnictwem.

Sklep internetowy z materiałami naszą kopalnią pomysłów

Rozpoczynający swoją przygodę ze światem rękodzieła, zdecydowanie powinni odwiedzić sklep internetowy z materiałami dla wytwórców. Znajdziemy tam tkaniny i wykroje dla osób pragnących nauczyć się szycia (często wraz z poradnikami jak zacząć, nauką ściegów i nawet zestawem pierwszych nici), mulinę i koraliki na popularne “bransoletki przyjaźni”, a często także masy do formowania. Wystarczy rozejrzeć się w zbiorach by szybko stwierdzić, że każdy sklep internetowy tego typu opływa w robótki dla początkujących.

Tkaniny, czyli ciężki wybór w świecie mody

Poszukujący materiałów do nauki szycia oraz potrzebnych do tego przedmiotów muszą zaprzyjaźnić się dwoma miejscami – sklep internetowy z tkaninami i pasmanteria powinny stać się niemalże ich drugim domem. W ich zasobach na pewno odnajdą książki o rodzajach tkanin (niezbędne na początku nauki szycia, chociażby do odróżnienia tiulu od aksamitu), niezbędne wykroje, a także poradniki o dopasowywaniu ich pod wymiary swojego ciała.

Tajemniczo brzmiące decoupage

Jeżeli kochamy staroświeckie, zdobione w kwiaty szkatułki, musimy zainteresować się tematem decoupage’u. Sklepy dla plastyków pełne są drewnianych bibelotów, tylko czekających na ozdobienie ich z pomocą kilku materiałów, farb i lakieru. Poszukując chusteczek, z których będziemy wycinać kolejne wzory do ozdabiania, przejrzyjmy sklep internetowy z tkaninami – być może odnajdziemy tam takie perełki, jak widok starówki z miasta Gdańsk, która idealnie przyozdobi chociażby puszkę na ciasteczka. Zobacz więcej na twojastronainternetowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *