Wraz z nadejściem nowego sezonu wiele osób rozgląda się po swoim domu z myślą, że dobrze byłoby coś w nim zmienić. Co jednak, gdy remont to opcja za droga i zbyt angażująca? Wtedy wybierzmy ładne tkaniny obiciowe i zmieńmy sobie wygląd mebli! Jakie tkaniny należałoby jednak wybrać, by nasze meble były modne?

Zieleń kolorem roku

Już od kilku miesięcy kolor zielony króluje na salonach, a najmodniejsze meble przystrojone są we wzory z jego użyciem. Wielkie, powycinane liście montery, egzotyczne palmy – szukajmy wzorów z ich użyciem, a nasze meble olśnią wszystkich gości. Wymiana obicia niekoniecznie wymaga specjalisty – możemy sami spróbować odświeżyć nasze meble modniejszą tkaniną. Znajdziesz ją choćby na twojastronainternetowa

Wybieramy tkaniny obiciowe

Najlepiej znajdźmy sklep internetowy, który oferuje szeroki wybór materiałów w różnych wzorach, kolorach i fasonach. Przy zakupie większej ilości tkaniny, sklep internetowy na pewno zaoferuje nam jakąś zniżkę, więc oszczędzimy nie tylko na fachowcu. Materiały obiciowe dobierajmy niekoniecznie identyczne na wszystkie meble w pokoju – dostawienie kolorowego fotela do sofy w jednolitym kolorze może zmienić całkiem charakter naszego wnętrza, dodać mu klimatu i rozweselić pomieszczenie. Nowe tkaniny obiciowe mogą zmienić całkowicie nasz dom, bez kucia ścian i wymiany wszystkiego na nowe.

Tapicerowanie krzesła – jak zacząć?

Nowe materiały obiciowe nie są aż tak trudne do montażu jak mogłoby się wydawać. W pierwszym kroku należy zdemontować oparcie i siedzisko. Śrubokrętem odkręcamy mocowania starego materiału. Następnie ostrożnie ściągamy stare tkaniny obiciowe z siedziska i oparcia.

Przymocowujemy nowe materiały obiciowe

W drugiej kolejności musimy odmierzyć odpowiednią ilość materiału. Najlepiej przyłożyć do nowej tkaniny stare pokrycie, odrysować je z pomocą ołówka i, zostawiając margines na ewentualne błędy, wyciąć świeże pokrycie. Teraz pozostaje nam przyłożyć siedzisko do lewej strony materiału, wyrównanie tkaniny i jej przymocowanie z pomocą tapera. Pamiętajmy by w trakcie mocowania na bieżąco sprawdzać układ materiału i naprężenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *