Wyprawka ubraniowa dla naszej pociechy to nie lada wyzwanie – przyszli rodzice muszą zaopatrzyć się w zestaw kombinezonów, miękkie buciki, czapeczki. Gdyby jednak, zamiast przeszukiwać sklep internetowy w poszukiwaniu gotowców, kupić ładne, wygodne materiały i uszyć wyprawkę samemu? Dzisiaj porozmawiamy o tym, jakie materiały do szycia dla dzieci są najlepsze i jakie tkaniny wybierać.

Materiały do szycia dla dzieci – kilka podstaw

Poszukując odpowiednich tkanin, przed ostatecznym wyborem, sprawdzajmy ich właściwości. Kierujmy się wysoką chłonnością tkanin, elastycznością, właściwościami oddychającymi. Stawiajmy raczej na tkaniny naturalne, ale nie bójmy się także sztucznych, wysokogatunkowych materiałów. Jeżeli mamy w domu małego alergika, pamiętajmy, że materiały będą musiały wytrzymać częste, wielokrotne pranie, czasami w środkach odkażających.

Sklep internetowy i jego oferta

Niemalże każdy sklep online będzie starał się nas przekonać do swoich tkanin. Przeglądając materiały do szycia dla dzieci powinniśmy trafić do działu, który będzie pełen naturalnie barwionej bawełny (będącej świetnym, oddychającym materiałem), lekkiego lnu (niezastąpionego latem, gdy doskwiera upał) i ciepłych, miękkich polarów (z których będziemy mogli uszyć kocyki dla maluszka). Trzymajmy się daleko od podrażniającej delikatną skórę wełny i syntetyków, w których dziecko się zapoci.

Uniwersalna bawełna na zawołanie

Bawełna od lat pozostaje materiałem najczęściej wykorzystywanym w przemyśle odzieżowym, także tym dziecięcym. Tkanina ta dobrze utrzymuje ciepło, ale zapewnia także dopływ powietrza do skóry, co czyni z niej idealny materiał do szycia dla dzieci. Wybierajmy koniecznie bawełnę organiczną, która jest lepsza jakościowo, a jej wyprodukowanie nie szkodzi tak bardzo środowisku.

Egzotyczny materiał bambusowy

Coraz popularniejszy na rynku, materiał bambusowy coraz częściej poleca się dla najmłodszych. Posiadają właściwości antybakteryjne, a latem dają upragnione odczucie ochłodzenia. Bambus jest świetny na letnie pościele, ale też na lekkie piżamki i sukienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *